» Uroczysta sesja z okazji 700 lecia Ornety

Burmistrz Ornety - Ireneusz Pipiel

Wczoraj w Ornecie poprzedzona otwarciem wystawy w Galerii Art-Nova, która przybliża historię Ornety, gdzie zgromadzono m.in. dokumenty przechowywane w archiwach państwowych w Olsztynie i Malborku oraz eksponaty z muzeów: Warmii i Mazur w Olsztynie i Archeologiczno-Historycznego w Elblągu odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej z Okazji 700 lecia naszego miasta.

Uroczystość zgromadziła wielu wyjątkowych gości, których powitał Przewodniczący Rady Miasta – Józef Uzar. Wśród zaproszonych gości byli burmistrzowie pobliskich miast: Braniewa – Henryk Mroziński, Dobrego Miasta – Grzegorz Trzaskowski oraz Lidzbarka Warmińskiego – Artur Wajs. Nie zabrakło również Posłów na Sejm, których reprezentowali:  Piotr Cieśliński i Wojciech Penkalski. Na zaproszenie Rady Miasta odpowiedział także Starosta Powiatu Lidzbarskiego Jan Harhaj. Na sesji nie zabrakło również przedstawicieli miejscowych przedsiębiorców oraz samych mieszkańców miasta.

Jednym z głównych punktów całej uroczystości był wykład prof. Stanisława Achremczyka poświęcony historii Ornety: „Orneta – ośrodek myśli prawnej i samorządowej na Warmii”.

Po przemowie profesora Achremczyka głos zabrał Burmistrz Ornety Ireneusz Popiel by podziękować wszystkim gościom za przybycie na uroczystości.  Następnie przewodniczący Rady Miasta poprosił o zabranie głosu przez zaproszonych gości.

Na koniec organizatorzy przygotowali słodką niespodziankę dla wszystkich zgromadzonych na sesji. Na salę wjechał wielki tort, który został rozdzielony wśród gości.

Z Robertem Dubajem rozmawia Leszek Tekielski (radio olsztyn):

[powerpress url="http://orneta.net/wp-content/uploads/2013/03/Orneta-pop.mp3"]

Burmistrz Ornety, Ireneusz Popiel jest dobrej myśli i wierzy, że planowane inwestycje pomogą rozwinąć gospodarkę i turystykę miasta:

[powerpress url="http://orneta.net/wp-content/uploads/2013/03/001a4c22.mp3"]

» Galeria zdjęć

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress