» Przygody Smoka Emila

Teatr Małego Widza - Przygody Smoka Emila

Dzisiejsze czasy stawiają rodziców i pedagogów przed nie lada wyzwaniem.Coraz to usilniej muszą wykształcić u swoich pociech bezpieczne postawy, asertywność i ogólną ostrożność. Jest to spowodowane zwiększeniem się liczby niebezpieczeństw czyhających na dzieci takich jak dorośli o złych intencjach, internet, obecność licznych sprzętów elektrycznych, zwiększone natężenie ruchu drogowego. W związku z tym wysuwamy w kierunku państwa propozycję niezwykłej bajkowej opowieści kształtującej u dzieci postawy poprawnego i ostrożnego zachowania się w stosunku do obcych, umiejętności odnalezienia się w ruchu drogowym, korzystania z różnorakich sprzętów i odnalezienia się w otaczającej rzeczywistości. Przedstawienie to w przystępny i zabawny sposób nauczy najmłodszych co wolno, w jakich sytuacjach powinni być ostrożni, a co jest zakazane.

Spektakl opowiada historię młodego smoka Emila, który zagubiony podczas podróży z Mamą Smoczycą nie potrafi się odnaleźć w nowych warunkach. Napotyka jednak bystrego chłopca o imieniu Marcin, który chętnie dzieli się z nim wiadomościami o otaczającym ich świecie. Dzięki niezwykłej przyjaźni chłopca i smoka młoda publiczność nauczy się podstaw ruchu drogowego, dowie się dlaczego nie powinni bawić się urządzeniami elektrycznymi oraz poznają istotę asertywności. Dowiedzą się również dlaczego powinni zachować ostrożność względem obcych oraz jak powinni zachować się w sytuacjach trudnych i kryzysowych. Dodatkowo historia przedstawia jedną z popularniejszych legend polskich – o smoku wawelskim- zapoznając dzieci z cząstką kultury polskiej. Emil szczęśliwie wraca do domu bogatszy o niezbędną wiedzę oraz doświadczenie, które pozwolą mu bezpiecznie odnaleźć się  w realiach otaczającego go świata.

Żywe uczestnictwo dzieci w przedstawieniu, nauka wierszyków i pomoce dydaktyczne wykorzystane na scenie pomogą w łatwym przyswojeniu ważnego zagadnienia bezpieczeństwa i nauczą dzieci rozsądku także podczas zabawy.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress