» Seniorada 2011 – wrażenia

Seniorada 2011

W dniu 16.07.2011 r. w godzinach przedpołudniowych mieszkańcy Ornety mieli okazję podziwiać barwny korowód zespołów śpiewaczych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego idący głównymi ulicami miasta. Kolorowe stroje ludowe, przepiękne czepce i Ornecka Orkiestra Dęta przyciągnęła wzrok niejednego przechodnia. Wszystkie te zespoły odwiedziły nas aby wziąć udział w Przeglądzie Zespołów Śpiewaczych SENIORADA. Nagrodą w tym przeglądzie obok pucharu przechodniego jest zorganizowanie „Seniorady” w przyszłym roku.

Uroczystego otwarcia „Seniorady 2011”  dokonał Zastępca Burmistrza Andrzej Gierlof i Poseł RP Piotr Cieśliński. W tegorocznym przeglądzie wzięło udział 10 zespołów: 3 z Braniewa, Fromborka, Suchacza, Tolkmicka, Kiwit, Pogrodzia, Szczytna, Tolkmicka, Pieniężna.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Rozwoju Miasta i Gminy Orneta „Ornecianie” i Miejski Dom Kultury. Zadanie zostało dofinansowane z budżetu gminy Orneta.

Jury w składzie: Hanna Glińska-Szmatowicz, Agnieszka Lewandowska, Ryszard Staruch przyznało główną nagrodę zespołowi „Sasanki” ze Suchacza, II miejsce wywalczył „TON-Lira” z Braniewa, III miejsce „Kiwitczanki” z Kiwit.

Na zakończenie imprezy Zastępca Burmistrza Ornety Andrzej Gierlof podziękował uczestnikom za przypominanie młodemu pokoleniu o dziedzictwie kulturowym, o przepięknych pieśniach warmińskich, które dzięki Zespołom Śpiewaczym brzmią do dziś.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Komisariatowi Policji z Ornety, Ochotniczej Straży Pożarnej w Ornecie, Straży Miejskiej w Ornecie za pomoc w zabezpieczeniu korowodu, Burmistrzowi Ornety i Bankowi Spółdzielczemu w Sztumie Oddział Orneta za wsparcie finansowe imprezy.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress