Trzy spektakle Pajęczyny

Ruszyła w trasę niebanalna ekipa teatralna młodych ludzi z Elbląga, Oleśna i Ornety. W najbliższy piątek o godz. 18.00 ich spektakle będzie można zobaczyć na scenie Miejskiego Domu Kultury w Ornecie. Wszystkie powstały w ramach ciężkiej pięciodniowej pracy z ekspertami z całej Polski.

„Wszystko i nic”

reż. Aneta Głuch – Klucznik
obsada: obsada uczestnicy projektu z Ornety

Wielka kultura w małym mieście! Tak w kilku słowach można podsumować efekty pracy warsztatowej prowadzonej w Ornecie w ramach projektu „Pajęczyna”. Niespożyta energia młodzieży, niczym nieograniczona wyobraźnia podczas zajęć i ogromna wiedza oraz doświadczenie prowadzącej – te trzy elementy stały się podstawą do stworzenia niebanalnego, magicznego widowiska teatralnego. I choć z początku hasło „teatr przedmiotu” wydawało się być czymś abstrakcyjnym a nawet trudnym, szybko okazało się, że to niezwykle wdzięczna i chwytająca młodych forma pracy. Coś z niczego, nic z wszystkiego, wszystko dla ludzi – było kolorowo, bajecznie, dla małych i dużych odbiorców. Mieszkańcy Ornety mówią, że powiało wielkim światem. My niedowierzamy – jak udało się osiągnąć taki efekt w pięć dni? Cztery bajeczne etiudy, których różnorodność zachwyca. Gostek próbujący podbić serce pięknej dziewczyny, morskie opowieści, papierowy wielkolud z motylkami w brzuchu i oszałamiające, wirujące kable. Takiego spektaklu Orneta od dawna nie widziała, a dzięki działaniom projektowym niebawem zobaczy więcej.

„Wszystko to, co kocham”

reż. Anna Haracz
pieśń w spektaklu oprac. z Alicją Ruczko
obsada: uczestnicy projektu z Elbląga

Na czym nam zależy? Czego potrzebujemy, poszukujemy? Jak wpływ mają na życie ludzkie miłość i przywiązanie? Uwznioślają i czynią szczęśliwymi czy niszczą? Różne aspekty silnych uczuć eksploruje spektakl „Wszystko to, co kocham”.
– Pierwszym i najbardziej oczywistym skojarzeniem na słowo „miłość” są  ludzie, na których nam zależy, ale co z innymi rodzajami silnych uczuć? Po głębszym zastanowieniu, uświadamiamy sobie, że kochamy drobne codzienne rytuały, czynności, niektóre książki, muzykę, zwierzęta i wiele innych. Uwielbiamy również rzeczy które nas niszczą, wpływają toksycznie…Wiele relacji ma charakter bardzo niejednoznaczny, pozostaje niezdefiniowanych – mówi Anna Haracz.  Spektakl to próba pokazania napięć między różnymi emocjami. Powstaje mozaika utkana z codziennych doświadczeń, radości i traum, wspomnień, elementów budujących tożsamość. Nakładają się wymiar osobisty, jednostkowy oraz uniwersalny. Łącznikiem między różnymi obiektami miłości jest siła oddziaływania na ludzkie życie. Może budować bądź wyniszczać, ale nie pozwala na obojętność.

„Wszystko ze świata”

reż. Tomasz Rodowicz i Elina Toneva
obsada: uczestnicy projektu z Oleśna

Spektakl opowiada o tym, jak Różnorodność może zbudować Jedność i jak Jedność wspiera Różnorodność, zarówno w sztuce jak i w życiu każdego człowieka, w jego codzienności.
Młodzież miała okazję dostrzec, jak z wielu różnych dźwięków powstaje wspólny śpiew, jak wiele różnych kultur może pięknie brzmieć jednym językiem sztuki.
Tam gdzie wola tworzenia, która bierze Wszystko ze Świata, tam pojawia się energia, która buduje fundamenty wspólnego działania.

Trasa spektakli:

20 lipca Szymonowo przy Domu Dziecka, godz. 19.00 – 20.30
26 lipca Orneta Miejski Dom Kultury, godz. 18.00 – 19.30
27 lipca Oleśno Stodolarnia, godz. 17.00 – 18.30
28 lipca Elbląg CSE „Światowid”, godz. 19.00 – 20.30

Na wszystkie spektakle WSTĘP WOLNY.

Więcej szczegółów na: https://www.facebook.com/pajeczyna.elblag oraz www.swiatowid.elblag.pl

Projekt „Pajęczyna” realizowany jest przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Partnerzy projektu: Miejski Dom Kultury w Ornecie i Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi „Oleśno – wieś z pomysłem” .

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Trzy spektakle pajęczyny
Trzy spektakle pajęczyny


» Może Cię również zainteresować

  • Przygody Smoka Emila Dzisiejsze czasy stawiają rodziców i pedagogów przed nie lada wyzwaniem.Coraz to usilniej muszą wykształcić u swoich pociech bezpieczne postawy, asertywność i ogólną […]
  • Sztuki i Sztuczki w Ornecie Sztuka w przestrzeni miasta, w namiocie cyrkowym, we wnętrzu i w plenerze. Teatr, dźwięk, cyrk, ruch, ogień – taką wybuchową mieszankę atrakcji przygotował Miejski Dom […]
  • Otwarta scena karaoke Miejski Dom Kultury w Ornecie i Klub Młodzieżowy "Alternatywa" zapraszają 03 maja 2013 roku o godzinie 18:00 na Otwartą Scenę Karaoke - wstęp wolny.
  • Już po raz XXX Kaziuki Wilniuki Jak co roku w marcowy wieczór goszczą w Ornecie Kaziuki Wilniuki. Zapraszamy wszystkich 8 marca (sobota) o godz. 17.00 do Miejskiego Domu Kultury w Ornecie. Cena biletu 15 […]
  • Koncert charytatywny zespołu Raz Dwa Trzy W imieniu zespołu - Raz Dwa Trzy - zapraszam wszystkich chętnych na koncert charytatywny, który odbędzie się 25 sierpnia 2011 roku  o godzinie 19:00 w Miejskim Domu Kultury […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Teatr Małego Widza - Dzieci z ulicy astronoma
Teatr Młodego Widza – Dzieci z ulicy Astronoma

Kolejne spotkanie Teatru Małego Widza startuje we wtorek 18 czerwca 2013 roku o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury w

Zamknij