» Uroczystość nadania imienia Franciszka Chruściela Miejskiemu Domowi Kultury

Uroczystość nadania imienia Franciszka Chruściela Miejskiemu Domowi Kultury

W najbliższy piątek w Ornecie odbędzie się uroczystość nadania imienia Franciszka Chruściela Miejskiemu Domowi Kultury. To ukłon w kierunku dokonań niebanalnego animatora kultury, pedagoga, rzeźbiarza, pisarza, działacza społecznego, popularyzatora historii ziemi orneckiej.

19 kwietnia w niezwykły sposób upamiętniona zostanie postać i dorobek lokalnego działacza. Już od rana jego imię towarzyszyło będzie imprezom organizowanym w Miejskim Domu Kultury. O godzinie 9.00 rozpocznie się kolejny już Rejonowy Przegląd Poezji Śpiewanej, którego inicjatorem realizatorem jest Zespół Szkół Ogólnokształcących w Ornecie. Część konkursowa podzielona na dwie kategorie: szkoły gimnazjalne i szkoły średnie cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością.

Oficjalne obchody nadania imienia Franciszka Chruściela Miejskiemu Domowi Kultury rozpoczną się o godz. 16.00 uroczystym odsłonięciem tablicy pamiątkowej. Chwilę później zaproszeni goście wezmą udział w uroczystości, która wypełniona będzie po brzegi prezentacjami dorobku twórczego Franciszka Chruściela. W ramach programu artystycznego „Zmysły – twórczość w słowa w zaklęta” przypomniane zostaną fragmenty utworów literackich i muzycznych. Organizatorzy zachęcać będą również do zmierzenia się ze słowem i chochlikami języka polskiego, bowiem w czasie wydarzenia przeprowadzone zostanie dyktando „O złote pióro Franciszka Chruściela”. W ramach zakończenia w Klubie SCENA w Miejskim Domu Kultury otwarta zostanie wystawa „Okruchy Życia” związana z życiem i działalnością Franciszka Chruściela. W czasie całej imprezy prezentowane będą filmy i audycje o Franciszku Chruścielu ze zbiorów Pana Mirosława Naszkierskiego.

Wydarzenie będzie nie tylko ukłonem w stronę samego twórcy, ale także znakomitą okazją do spotkania po latach rodziny, przyjaciół, współpracowników, sympatyków i wychowanków.

Organizatorami uroczystości są: Miejski Dom Kultury w Ornecie, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Ornecie, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Ornecie.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress