» Warmia Folk

Płyta Warmia Folk

Od końca lipca do 26 października Miejski Dom Kultury w Ornecie realizuje projekt pn. „Warmia Folk” w ramach kampanii „Warmia: Rebelia Kultury 2013”. Projekt o znaczeniu promocyjnym dla województwa Warmińsko-Mazurskiego współorganizowany jest przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

W ramach projektu w Miejskim Domu Kultury w Ornecie odbywały się warsztaty muzyczne, przygotowujące uczestników do nagrania i wydania płyty „Warmia Folk”, która wkrótce ujrzy światło dzienne. Na płycie znalazły się stare pieśni warmińskie w nowych, współczesnych aranżacjach. Płyta jest wynikiem pracy kreatywnych umysłów, artystów, ludzi kultury a nade wszystko okazji, jaką była przestrzeń do zrobienia czegoś wyjątkowego, nietuzinkowego, związanego z ukochaną Warmią.

Dzięki płycie „Warmia Folk” pieśni dziadków, pradziadków będą mogły poznawać kolejne pokolenia. To nie tylko pamiątka dla występujących oraz lokalnej społeczności, ale również cyfrowy nośnik informacji o pięknie muzyki tradycyjnej dla przyszłych pokoleń. Płyta odnosi się do korzeni, tradycji warmińskich w śpiewie, treści, jednak skonstruowana została w nowoczesnych aranżacjach i brzmieniach.

Płytę promować będą 4 koncerty zaplanowane na październik:
Orneta, 18.10, godz. 19.00 – Miejski Domu Kultury w Ornecie,
Bartoszyce, 19.10, godz. 19.00 – Bartoszycki Domu Kultury,
Olsztyn, 20.10, godz. 19.00 – Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie,
Elbląg, 22.10, godz. 18.00 – Ratusz Staromiejski w Elblągu.

Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest Miejski Dom Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie, www.mdk.orneta.pl.

Patronat nad projektem objęły: Telewizja Olsztyn, Radio Olsztyn, Gazeta Olsztyńska, eŚwiatowid Portal Kulturalny Warmii i Mazur.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress