» Warsztat czas zacząć!

Od początku września w każdej z pięciu partnerskich szkół oraz w Miejskim Domu Kultury im. F. Chruściela w Ornecie odbywała się rekrutacja uczestników do projektu pt.” Teatralia. Sztuka dla wszystkich”. Po zrekrutowaniu uczestników przyszedł czas na działania. „Teatr w klasie” – to nazwa jednego z  etapów projekt. To właśnie tu zrekrutowani uczestnicy będą przygotowywać w swoich placówkach pod opieką nauczycieli np. mini spektakl, happening bądź performance. Minimum 10 godzin intensywnej pracy.

Pomysły są , próby trwają. Końcowymi efektami partnerzy projektu będą dzielić się na początku grudnia. Druga częścią tego etapu jest „Teatr Miejski”.  Tu dzieci oraz młodzież pod opieką doświadczonych aktorów Elbląskiego Teatru – Piotrem Boratyńskim oraz Ireną Adamiak, odkrywać będą  swój talent teatralny. Przed nimi jeszcze 10 tygodni zmagań i ciężkiej pracy.

Ale to nie wszystko . Celem projektu jest również zadbanie o wiedzę teatralną pedagogów dlatego też na dobry początek oddelegowani nauczyciele  z poszczególnych szkół wyruszyli na „Szkolenie dla Belfrów cz.1”  – warsztaty zabaw teatralnych,  do Teatru im. A. Sewruka w Elblągu, głównego partnera projektu. „Trochę ruchu, dużo śmiechu i niezwykła energia do pracy z grupą” – takie refleksje przywiozły ze sobą uczestniczki warsztatu.

Jakim efektem końcowym zaskoczą nas wszystkie grupy? Innowacja czy klasyka? O tym dowiemy się już niebawem.

Projekt „Teatralia. Sztuka dla wszystkich „ dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress