O serwisie

Jakiś czas temu postanowiłem stworzyć własną stronę www.
Długo się zastanawiałem nad jej zawartością, aż w końcu wpadłem na pomysł stworzenia serwisu opisującego moje rodzinne miasto – ORNETA.
Oto jest więc przed Wami serwis Orneta.net – nieoficjalny serwis miasta; informator lokalny, który jest prywatnym przedsięwzięciem.
Wśród informacji zawartych na stronach serwisu Orneta.net znajdziecie opis teraźniejszości miasta, historię oraz zabytki miasta, a także aktualne wydarzenia.
Znajdziecie tutaj także informacje na temat imprez odbywających się w mieście, aktualne rozkłady PKP i PKS oraz wiele innych ciekawostek.

» Początki

Początki były dość trudne 🙂
Pewnego wieczora, nie mając nic ciekawszego do zrobienia usiadłem przy komputerze i przeglądałem różne strony www, aż w końcu trafiłem na czyjąś prywatną stronę opisującą jakieś miasteczko, pomyślałem: „… a może by tak zrobić własną strone o mieście …”
Tak powstał pomysł na stwarzenie nieoficjalnego serwisu miasta Orneta.
Jako, że nie miałem jeszcze wtedy zielonego pojęcia jak się tworzy strony internetowe zacząłem od znalezienia w sieci jakiegoś kursu HTML-a.
Zacząłem się uczyć tego języka, a w międzyczasie powstawał projekt strony o mieście Orneta na kartkach papieru. 🙂
Po około tygodniowym zapoznaniu się z HTML-em, postanowiłem spróbować zrobić chociaż pierwszą stronę serwisu … udało się 🙂, potem już poszło szybciej.
Następną czynnością, jaką wykonałem, było umieszczenie strony na darmowym koncie www w serwisie Onet.pl .
Następnie po jakimś czasie wykupiłem sobie stałe łącze i oczywiście przeniosłem stronę na konto w firmie, dzięki której strona jest na nowym szybszym serwerze; tu ukłony w kierunku firmy Gabo.
Dzisiejszy serwis Orneta.net – został umieszczony w internecie 18 czerwca 2000 roku.

» Dlaczego o mieście Orneta ?

Dlaczego … ?
Hmm … dlatego, że chcąc opisać swoje zainteresowania i hobby powieliłbym tylko i tak już sporą ilość stron traktujących o wiele szerzej i bardziej szczegółowo o moich zainteresowaniach. Tak więc między innymi dlatego postanowiłem, że tematem mojej witryny będzie właśnie moje rodzinne miasto.

» Realizacja

No cóż realizacją merytorycznej treści pomysłu na serwis www zajmuję się sam osobiście. Poczynając od znalezienia wszelkich niezbędnych informacji, a kończąc na tym co właśnie widzicie przed sobą 🙂

» Wyniki

Jeśli chodzi o wyniki pracy to co tu dużo pisać; wcale nie mam zamiaru się tutaj rozpisywać więc odsyłam Was do działu o nazwie Podium, w którym jasno i przejrzyście widać wyniki pracy nad tym serwisem. 🙂

» Podsumowanie

Podsumowując wszystko to, co napisałem powyżej napiszę tak.
Mam nadzieję, że ten serwis, który jak na razie tworzę dla własnej przyjemności, a dla Was abyście poznali moje rodzinne miasto, w pełni zaspokoi Waszą chęć poznania mego miasta.
Serwis ten jest Nieoficjalną witryną miasta Orneta.
Moim celem podczas tworzenia tego serwisu jest rzeczowe informowanie Was o wydarzeniach z miasta oraz całego naszego regionu. Chcę godnie prezentować nasze miasto w internecie i zarazem integrować lokalną społeczność wokół serwisu. Chcę, aby strona www.orneta.net była współtworzona przez Was, ludzi, którym zależy na losie naszego miasta oraz regionu.
Serwis jest w pełni niezależny i utrzymywany za pieniądze jego autora.
Materiały umieszczone na www.orneta.net są własnością autora – kopiowanie tylko za zgodą twórcy.

Za treść newsów, komentarzy, wypowiedzi w księdze gości i na forum odpowiadają tylko i wyłącznie ich autorzy.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress