Dni Ornety 2024 – już za nami

KulturaNewsy

W miniony weekend 14 – 16 czerwca 2024 roku w naszym mieście odbyła się coroczna impreza – Dni Ornety 2024. Jak zawsze w te dni odbywały się różne turnieje i koncerty, takie jak choćby Turniej StreetBall, czy Otwarty Turniej Tenisa Stołowego,  a gwiazdą wieczoru podczas koncertów był zespół Video.

Jak wspomniałem we wstępie, tegoroczne Dni Ornety 2024 obfitowały w różne turnieje i koncerty.

Pierwszy dzień rozpoczynający obchody Dni Miasta Orneta, zapoczątkowała – Parada Avatara, która przeszła ulicami miasta spod Ratusza Miejskiego pod scenę umiejscowioną przy Centrum Kultury i Biblioteka Miejska w Ornecie, gdzie rozstrzygnięty został konkurs na najciekawszą prezentację postaci Avatara.
Oprócz rozstrzygnięcia tego konkursu  Avatara, odbyły się również takie imprezy i atrakcje jak: prezentacja Zespołu Aqua Klub Energy Dance Orneta, czy spektakl prawdziwej magii iluzjonisty Pawła Kwiecień.
Kolejną atrakcją tego dnia był minikoncert laureatów X Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Smokoryki”, po którym odbyła się również tzw. Ornecka Scena Artystów, podczas której wystąpiły różne lokalne zespoły muzyczne.
Następnie jeszcze odbyły się dwa koncerty zespołów: Dynamit Band oraz Genotyp, które zakończyły pierwszy dzień święta miasta.

Drugi dzień rozpoczął się wspomnianym już wcześniej turniejem StreetBall, który rozgrywał się równolegle z ostatnim meczem w sezonie naszej drużyny piłkarskiej MKS Błękitni Orneta.
Wieczorną część tego dnia wypełniły koncerty muzyczne, których gwiazdą wieczoru był zespół Video, a pozostałe zespoły to miedzy innymi: nasz lokalny raper Sebczan, Zbójnicki Folk Show – górale z Mazowsza, Dr Swag oraz Nowator z zespołem.

Trzeci dzień obchodów Dni Miasta rozpoczął się wcześnie rano, bo już o 06:00, kiedy to odbyły się zawody wędkarskie kategorii feeder i spławikowe na naszym miejskim jeziorze Mieczowym.
Kolejną atrakcją dnia był Otwarty Turniej Tenisa Stołowego, który odbywał się na terenie Hali OSiR w Ornecie, a na koniec dnia przy Ratuszu Miejskim odbył się Jarmark Dni Ornety 2024, podczas którego można było posłuchać zespołu The Summer Sky Jazz By Imienowski Jazz Set.

 

 

Galerie zdjęć z Dni Ornety 2024

 

Dni Ornety 2024 – dzień pierwszy

 

Zdjęcia: WaldMan Fotografia – Mobilny Fotograf

Waldemar Mańkowski

Nazywam się Waldemar Mańkowski, a to jest nieoficjalny serwis miasta Orneta, który stworzyłem w czerwcu 2000 roku i prowadzę go, będąc prawdziwym entuzjastą oraz dumnym mieszkańcem tego urokliwego miasta. Jeśli jesteście ciekawi historii i teraźniejszości Ornety, to jesteście we właściwym miejscu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Otwóż czat
1
Witaj ... w czym mogę Ci pomóc ? :)
Witaj .... w czym mogę Ci pomóc ?