KulturaNewsy

Dni Ornety 2024

Na oficjalnym Facebookowym profilu Miasta Orneta jest już oficjalne zaproszenie Burmistrzyni Ornety – Katarzyny Lasockiej na wyjątkowe obchody Dni Ornety 2024.

Pracownicy Urzędu Miasta, Centrum Kultury i Biblioteki Miejskiej oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji przygotowali dla nas wiele atrakcji, wydarzeń i koncertów. Spójrzmy więc jakie wydarzenia będą dostępne podczas tego weekendu podczas Dni Ornety.

W piątek (14 czerwca) już od godziny 15:00, po uroczystym otwarciu Dni Ornety będzie można wziąć udział w Paradzie Avatara, która przejdzie ulicami miasta na plac przy CKiBM. Po rozstrzygnięciu konkursu na najciekawszą prezentację postaci Avatara wystąpi zespół Aqua Klub Energy Dance Orneta. Kolejną atrakcją po występie zespołu będzie spektakl prawdziwej magii w wykonaniu iluzjonisty Pawła Kwiecień. Po ogromnej dawce magii wystąpią laureaci X Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Smokoryki”. Na koniec piątkowego wieczora odbędzie się Ornecka Scena Artystów, gdzie wystąpią zespoły: Dynamit Band oraz Genotyp.

Drugi dzień Dni Miasta (sobota, 15 czerwca) rozpocznie się już o godzinie 10:00, kiedy to odbędą się zawody sportowe StreetBall na boisku do koszykówki przy OSiR w Ornecie. Następnie, już w godzinach popołudniowych od godziny 15:00 na boisku bocznym przy OSiR będzie dostępny dmuchany plac zabaw i malowanie buziaków dla najmłodszych. Późnym popołudniem natomiast, od godziny 16:30 na dużej scenie przy OSiR w Ornecie odbędą się różne koncerty. Będą to między innymi: Sebczan (lokalny raper), Zbójnicki Folk Show (górale z Mazowsza), Dr Swag oraz Nowator z zespołem, a pomiędzy nimi od godziny 19:30 wystąpi gwiazda wieczoru Zespół Video.

Trzeci dzień obchodów Dni Miasta (niedziela 16 czerwca) rozpocznie się już o świcie. Od 06:00 rano rozpoczną się Zawody Wędkarskie na miejskim jeziorze Mieczowym. Kolejną atrakcją dnia będzie Otwarty Turniej Tenisa Stołowego OKTS Budom Orneta, który odbędzie się w hali OSiR w Ornecie. Niedzielne popołudnie rozpocznie się od Jarmarku z okazji Dni Ornety na placu przy Ratuszu Miejskim. Po zakończeniu jarmarku na zakończenie święta miasta będzie można posłuchać koncertu The Summer Sky Jazz By Imenowski Jazz Set.

Nie przegapcie tej okazji, to będzie energetyczny weekend !!! 🙂

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/746753747531778 .

Bądźcie na bieżąco i śledźcie posty w powyższym wydarzeniu, aby dowiedzieć się więcej szczegółów o nadchodzących atrakcjach oraz moją stronę, na której też będą relacje z imprez. 🙂

Do zobaczenia 🙂

 

Źródło plakatu: ORNETA – oficjalne konto

Waldemar Mańkowski

Nazywam się Waldemar Mańkowski, a to jest nieoficjalny serwis miasta Orneta, który stworzyłem w czerwcu 2000 roku i prowadzę go, będąc prawdziwym entuzjastą oraz dumnym mieszkańcem tego urokliwego miasta. Jeśli jesteście ciekawi historii i teraźniejszości Ornety, to jesteście we właściwym miejscu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
error: Treść bloga jest chroniona !!
Otwóż czat
1
Witaj ... w czym mogę Ci pomóc ? :)
Witaj .... w czym mogę Ci pomóc ?