KulturaNewsy

Noc Muzeów

Noc muzeów to wydarzenie mające na celu promować polską tradycję i kulturę. To czas w którym mieszkańcy mogą bliżej zapoznać się z historią miasta. Już 14 maja 2022 roku od godziny 19.00 do godziny 22.00 zapraszamy do zwiedzania Galerii Art – Nova, w której można będzie obejrzeć wystawę pn. „Kobieta z obrazu” olsztyńskiej artystki Wioletty Radziewicz.

Galeria Dziedzictwa Ornety odsłoni wystawę pn. „Zapomniana porcelana”. Będzie można również zwidzieć Kościół Rzymskokatolicki p.w. św. Jana Chrzciciela. Cerkiew Greckokatolicka p.w. Omelana Kowcza zaprezentuje wystawę poświęconą 75 Akcji Wisła pn. „Śladami przodków”. Zwiedzić będzie można również Cerkiew Prawosławną św. Mikołaja w Ornecie. Natomiast dla najmłodszych i nie tylko, Centrum Kultury i Biblioteka Miejska w Ornecie przygotuje Teatr Kamishibai w świetle UV. Serdecznie zapraszamy.

 

Źródło: https://www.facebook.com/events/412332544063615/

Waldemar Mańkowski

Nazywam się Waldemar Mańkowski, a to jest nieoficjalny serwis miasta Orneta, który stworzyłem w czerwcu 2000 roku i prowadzę go, będąc prawdziwym entuzjastą oraz dumnym mieszkańcem tego urokliwego miasta. Jeśli jesteście ciekawi historii i teraźniejszości Ornety, to jesteście we właściwym miejscu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
error: Treść bloga jest chroniona !!
Otwóż czat
1
Witaj ... w czym mogę Ci pomóc ? :)
Witaj .... w czym mogę Ci pomóc ?