KulturaNewsy

Ornecianie wzięli udział w Orszaku Trzech Króli

We wczorajsze sobotnie przedpołudnie o godzinie 11:30 odbył się w Ornecie coroczny przemarsz ulicami miasta Orszaku Trzech Króli, w którym gromadnie wzięli udział mieszkańcy miasta oraz uczniowie szkół i przedszkoli. Tegoroczne hasło Orszaku brzmiało: „W jasełkach leży”.

Organizatorami Orszaku byli:

  • Urząd Miasta Orneta,
  • Parafia Świętego Jana Chrzciciela w Ornecie (ks. Kan. Krzysztof Józefczyk, ks. Maciej Burdyński oraz ks. Michał Tyczyński).

Jasełka przygotowali uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Bojowników o Polskość Warmii w Ornecie oraz uczniowie ZSO Orneta pod opieką ks. Michała Tyczyńskiego.

Oprócz uczniów szkół średnich swoje występy zaprezentowały również grupy przedszkole  i szkole:

  • Grupa „Puchatki” z Przedszkola nr 1 w Ornecie wraz z rodzicami oraz panią Agnieszką i Olgą – wykonanie pastorałek pt. „Kropelkę dobra” oraz „Pachnie świętami”,
  • Grupa „Zajączki” i „Biedronki” z Przedszkola nr 1 w Ornecie wraz z rodzicami oraz panią Ewą i Elą – wykonanie pastorałki pt. „Skrzypi wóz”,
  • Klasa II B ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Majora Henryka Sucharskiego w Ornecie wraz z wychowawcą Panią Anną – wykonanie kolęd „Przybieżeli do Betlejem” i „Dziś w stajence” oraz wesołej pastorałki „Grajmy Panu”,
  • Klasa VII B ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Ornecie z wychowawczynią Panią Joasią – wykonanie pastorałek „Oto dziś narodziła się miłość” oraz „Pastorałka od serca i ucha”.

Nad bezpieczeństwem przemarszu uczestników Orszaku Trzech Króli czuwali: Straż Miejska oraz Funkcjonariusze Policji w Ornecie.

 

Galeria zdjęć

 

Zobacz na YouTube TV Orneta

Waldemar Mańkowski

Nazywam się Waldemar Mańkowski, a to jest nieoficjalny serwis miasta Orneta, który stworzyłem w czerwcu 2000 roku i prowadzę go, będąc prawdziwym entuzjastą oraz dumnym mieszkańcem tego urokliwego miasta. Jeśli jesteście ciekawi historii i teraźniejszości Ornety, to jesteście we właściwym miejscu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
error: Treść bloga jest chroniona !!
Otwóż czat
1
Witaj ... w czym mogę Ci pomóc ? :)
Witaj .... w czym mogę Ci pomóc ?