Relacja z I Wakacyjnego Jarmarku w Ornecie

KulturaNewsy

07 lipca 2024 roku w godzinach 15:00 – 19:30 na rynku przy Ratuszu Miejskim w Ornecie odbył się I Wakacyjny Jarmark. To wyjątkowe wydarzenie miało na celu nie tylko zapewnienie niezapomnianych chwil pełnych radości i zabawy, ale również promocję lokalnej sztuki, rzemiosła i kulinariów.

Rynek w Ornecie zmienił się w tętniącą życiem przestrzeń, gdzie każdy znalazł coś dla siebie. Program I Wakacyjnego Jarmarku był niezwykle bogaty i różnorodny:

  • Msza święta w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Ornecie, połączona z obrzędem poświęcenia ikon i przemarszem z ikonami pod Ratusz Miejski,
  • Stoiska z rękodziełem i sztuką – lokalni artyści zaprezentowali swoje prace, od ceramiki, przez biżuterię, po malarstwo i rzeźbę,
  • Kuchnia regionalna – smakosze różnych dań mogli skosztować tradycyjnych potraw przygotowanych przez znakomitych kucharzy i koła gospodyń wiejskich,
  • Występy muzyczne – na scenie wystąpiły lokalne zespoły muzyczne, zapewniając rozrywkę przez cały dzień,
  • Wernisaż – VIII Wystawy Warmińskiej Pracowni Ikony i Grupy Agathos oraz śpiewy – gregoriański i bizantyjski.

Mieszkańcy miasta i okolic tłumnie uczestniczyli w Jarmarku, ciesząc się niepowtarzalną atmosferą i bogatym programem wydarzenia.

Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na kolejne edycje. A kolejny – II Wakacyjny Jarmark już niebawem, bo 04 sierpnia 2024 r. w godz.: 15.00 – 19.00 również na placu przy Ratuszu Miejskim w Ornecie.

 

Wideo relacja z Jarmarku (autor: TV Orneta):
https://www.facebook.com/100063470765154/videos/487839036950443/

 

Galeria zdjęć

Waldemar Mańkowski

Nazywam się Waldemar Mańkowski, a to jest nieoficjalny serwis miasta Orneta, który stworzyłem w czerwcu 2000 roku i prowadzę go, będąc prawdziwym entuzjastą oraz dumnym mieszkańcem tego urokliwego miasta. Jeśli jesteście ciekawi historii i teraźniejszości Ornety, to jesteście we właściwym miejscu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Otwóż czat
1
Witaj ... w czym mogę Ci pomóc ? :)
Witaj .... w czym mogę Ci pomóc ?