KulturaNewsy

Smokoryki 2021 – konkurs piosenki dziecięcej i młodzieżowej – wyniki

W tegorocznej VII edycji Wojewódzkiej Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Smokoryki” pod patronatem Burmistrza Ornety Ireneusza Popiela, wpłynęło 30 prezentacji muzycznych uczestników w wieku od 4 do 16 lat. Jury powołane przez organizatora reprezentowało 3 muzyków: Wiktor Chojnacki, Ryszard Staruch i Szymon Zuhelke.

W dniu 28 maja dokonało oceny wykonań pod kątem doboru repertuaru do wieku i możliwości dziecka, muzykalności, interpretacji treści piosenki, wyrazu artystycznego. Poziom artystyczny tegorocznych „Smokoryków” był bardzo wysoki, dlatego prace jury odbywały się do późnych godzin wieczornych.

W kategorii I (wiek 4-6 lat) I miejsce zajęła Lena Iwaniuk, II miejsce Hanna Wiszniak, III miejsce Ola Łazarczuk.
W kategorii II (wiek 7-9 lat) I miejsce zajęła Emilia Pszczoła, II miejsce Franciszek Machnowski, III miejsce Oliwia Kozak.
W kategorii III (wiek 10-13 lat) I miejsce zajęła Kornelia Krywko, II miejsce Wiktoria Kuźmowicz, III miejsce Hanna Wołczyk.
W kategorii IV (wiek 14-16 lat) I miejsce zajęła Zofia Filipiuk, II miejsce Aleksandra Wołczyk, III miejsce Nikola Siwik.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom i instruktorom za przygotowanie tak wspaniałych występów i pogratulować rodzicom tak zdolnych dzieci. Bardzo dziękujemy Wam, że mogliśmy przesłuchać Wasze wykonania, w których przede wszystkim widać i słychać pasję, miłość do muzyki. Puchary, dyplomy zostaną przesłane pocztą.

Żródlo: https://www.facebook.com/MDKOrneta – Miejski Dom Kultury w Ornecie

Waldemar Mańkowski

Nazywam się Waldemar Mańkowski, a to jest nieoficjalny serwis miasta Orneta, który stworzyłem w czerwcu 2000 roku i prowadzę go, będąc prawdziwym entuzjastą oraz dumnym mieszkańcem tego urokliwego miasta. Jeśli jesteście ciekawi historii i teraźniejszości Ornety, to jesteście we właściwym miejscu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
error: Treść bloga jest chroniona !!
Otwóż czat
1
Witaj ... w czym mogę Ci pomóc ? :)
Witaj .... w czym mogę Ci pomóc ?