KulturaNewsy

VII Ornecka Noc Muzeów 2023

13 maja 2023 r. w ramach VII Orneckiej Nocy Muzeów w Galerii Art-Nova przy ul. Rycerskiej w Ornecie, w godz. 19.00 – 23.30 zorganizowana zostanie wystawa linorytów ukazujących orneckie zabytki.

Za organizacją wystawy stoi Orneckie Stowarzyszenie Agrorelaks, głównie koordynatorzy: Jolanta Wagner oraz Katarzyna Moro, które od listopada 2022 r. prowadziły warsztaty linorytnicze w pomieszczeniu CKiBM „Pomysłownia Ornety” w ramach projektu, pn. „Orneckie grafiki” finansowanego ze środków Gminy Orneta.

Linoryt to technika graficzna, druku wypukłego, polegająca na wyżłobieniu w linoleum przy pomocy dłut, wzoru, który odbija się na papierze.

Uczestnicy warsztatów samodzielnie wykonali grafiki o tematyce związanej z miastem Orneta. W trakcie zajęć przygotowywali matryce do druku i wykonywali odbitki na prasie linorytniczej, czego efekt będzie można zobaczyć na Rycerskiej podczas VII Orneckiej Nocy Muzeów.

Dodatkowo zadbano o stolik kawowy ze słodkościami oraz gorącymi napojami.

Organizator wystawy: Stowarzyszenie Orneckie ″Agrorelaks″, Galeria Art-Nova.

Więcej informacji w wydarzeniu:
https://www.facebook.com/events/173508915626801/

 

Źródło: https://www.facebook.com/MDKOrneta

Waldemar Mańkowski

Nazywam się Waldemar Mańkowski, a to jest nieoficjalny serwis miasta Orneta, który stworzyłem w czerwcu 2000 roku i prowadzę go, będąc prawdziwym entuzjastą oraz dumnym mieszkańcem tego urokliwego miasta. Jeśli jesteście ciekawi historii i teraźniejszości Ornety, to jesteście we właściwym miejscu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
error: Treść bloga jest chroniona !!
Otwóż czat
1
Witaj ... w czym mogę Ci pomóc ? :)
Witaj .... w czym mogę Ci pomóc ?