KulturaNewsy

VIII Ornecka Noc Muzeów 2024

Urząd Miasta w Ornecie oraz Stowarzyszenie Reduta Orneta zaprasza na magiczną podróż przez historię i kulturę naszego miasta podczas tegorocznej VIII edycji Nocy Muzeów, która odbędzie się 11 maja 2024 roku już od godziny 17:30 .

Podczas tej wyjątkowej nocy będziecie mieli okazję podziwiać kilka fascynujących wystaw. W Sali Sesyjnej Ratusza Miejskiego w Ornecie czeka na Was ekspozycja poświęcona orneckiej kolej, otwarta dla wszystkich odwiedzających. Niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Ale to nie koniec atrakcji! Przy Ratuszu Miejskim czeka na Was koncert „Warmia Swing”, który porwie Was do tańca swoim niepowtarzalnym brzmieniem. A w pobliżu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ornecie będziecie mieli okazję odwiedzić Mobilne Planetarium i odkryć tajemnice kosmosu.

Dla miłośników kina przygotowano wyjątkowy pokaz filmu pt. „Wenecja” w reżyserii J.J. Kolskiego, który odbędzie się tego samego wieczoru w Centrum Kultury i Bibliotece Miejskiej w Ornecie. Nie możecie tego przegapić!

A to jeszcze nie koniec! Czekają na Was także inne atrakcje, takie jak spacer po lesie szlakiem fortyfikacji „Operacja Dargielec” oraz możliwość zwiedzania orneckich parafii: Kościoła Rzymskokatolickiego, Cerkwi Prawosławnej oraz Cerkwi Greckokatolickiej.

W Galerii dziedzictwa Ornety im. Eugeniusza Buchholza będziecie mieli okazję zapoznać się z wystawami stałymi, a także nową ekspozycją pt. „Szanuj historię, a zbudujesz lepsze jutro”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na tę niezwykłą noc pełną emocji, historii i kultury! Do zobaczenia w Ornecie!

Waldemar Mańkowski

Nazywam się Waldemar Mańkowski, a to jest nieoficjalny serwis miasta Orneta, który stworzyłem w czerwcu 2000 roku i prowadzę go, będąc prawdziwym entuzjastą oraz dumnym mieszkańcem tego urokliwego miasta. Jeśli jesteście ciekawi historii i teraźniejszości Ornety, to jesteście we właściwym miejscu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
error: Treść bloga jest chroniona !!
Otwóż czat
1
Witaj ... w czym mogę Ci pomóc ? :)
Witaj .... w czym mogę Ci pomóc ?