Newsy

Obchody 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Ornecie

W dniu 11 listopada 2023 roku, miasto Orneta zjednoczyło się, aby uczcić 105. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 9:30 przed ratuszem miejskim, gdzie z dumą została wciągnięta na maszt nasza Polska flaga. To wzruszające wydarzenie zjednoczyło serca wszystkich obecnych, symbolizując naszą wspólną historię i ducha niepodległości.

Następnie uczestnicy uroczystości przeszli do kościoła farnego, gdzie odbyła się msza święta w intencji Polski. Modlitwy i hymny patriotyczne dopełniły atmosferę jedności i pamięci o bohaterach, którzy przyczynili się do odzyskania naszej wolności.

Po mszy świętej, mieszkańcy Ornety wraz z przedstawicielami różnych instytucji i organizacji przemaszerowali ulicami miasta, kierując się na cmentarz miejski. Tam odbyła się uroczystość złożenia kwiatów na grobie nieznanego żołnierza. Delegacje reprezentujące Urząd Miasta w Ornecie, Ochotniczą Straż Pożarną, szkoły, stowarzyszenia, emerytów i wiele innych wspólnie oddały hołd tym, którzy oddali życie za naszą ojczyznę.

Obecność licznych organizacji, takich jak Ornecianie – Stowarzyszenie Rozwoju Miasta i Gminy Orneta, Związek Kombatantów i Sybiraków, Centrum Kultury i Biblioteka Miejska, a także instytucji edukacyjnych i społecznych, podkreśliła siłę jednoczenia się społeczności lokalnej w ważnych momentach naszej historii.

Na zakończenie obchodów Dnia Niepodległości wieczorem, w kościele Świętego Jana Chrzciciela, odbył się wzruszający koncert laureatów piosenki patriotycznej. Melodie pełne pasji i miłości do ojczyzny podkreśliły, że duma z bycia Polakiem jest wartością, którą pragniemy pielęgnować przez pokolenia.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tych wyjątkowych obchodach. Wspólnie uczciliśmy naszą historię, pielęgnując dziedzictwo naszych bohaterów i utwierdzając naszą wspólnotę.

 

Galeria zdjęć

Waldemar Mańkowski

Nazywam się Waldemar Mańkowski, a to jest nieoficjalny serwis miasta Orneta, który stworzyłem w czerwcu 2000 roku i prowadzę go, będąc prawdziwym entuzjastą oraz dumnym mieszkańcem tego urokliwego miasta. Jeśli jesteście ciekawi historii i teraźniejszości Ornety, to jesteście we właściwym miejscu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
error: Treść bloga jest chroniona !!
Otwóż czat
1
Witaj ... w czym mogę Ci pomóc ? :)
Witaj .... w czym mogę Ci pomóc ?