Newsy

Otwarcie Parku Miejskiego w Ornecie

Otwarcie Parku Miejskiego w Ornecie odbyło się dnia 18 września 2021 r. W ramach projektu wykonano m.in. wielkopowierzchniowe zagospodarowanie terenu zielenią, agorę przyrodniczą z miejscami do siedzenia i sceną, hotele dla zapylaczy, ścieżki edukacyjne przy ciągach pieszo – rowerowych, plac zabaw, siłownię zewnętrzną, pergole, drewniane podesty widokowe z ławkami , podjazd dla niepełnosprawnych, małą architekturę, oświetlenie alejek i placów wraz z monitoringiem, tablice informacyjne, chody terenowe, remont kładek nad ciekiem wodnym, rozwieszenie budek lęgowych dla ptaków i nietoperzy.

Teren Parku od strony ul. Wodnej jest dostępny dla osób niepełnosprawnych. Realizacja projektu, obok wprowadzenie bioróżnorodności oraz poprawy estetyki przestrzeni publicznej, pozwoliła na udostępnienie kolejnego obszaru zielonego mieszkańcom do wypoczynku i całorocznej rekreacji.

 

Źródło: https://www.facebook.com/ORNETA-oficjalne-konto-196839680372479/

Waldemar Mańkowski

Nazywam się Waldemar Mańkowski, a to jest nieoficjalny serwis miasta Orneta, który stworzyłem w czerwcu 2000 roku i prowadzę go, będąc prawdziwym entuzjastą oraz dumnym mieszkańcem tego urokliwego miasta. Jeśli jesteście ciekawi historii i teraźniejszości Ornety, to jesteście we właściwym miejscu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Otwóż czat
1
Witaj ... w czym mogę Ci pomóc ? :)
Witaj .... w czym mogę Ci pomóc ?