Newsy

Przenoszenie Kapliczki Warmińskiej w Ornecie

Wczorajszego popołudnia, czyli 21 czerwca 2022 roku odbywała się operacja przenoszenia Kapliczki Warmińskiej, która była usytuowana w centrum Ornety, obok parkingu Hotelu Pruskiego na ulicy 1-go Maja. Została ona przeniesiona ze skrzyżowania ulic 1-go Maja z ulicą Podleśną na pobliski trawnik przy parkingu supermarketu Netto.

Wspomniana kapliczka jest prosta w formie, pomalowana na kolor jasnożółty, osadzona na podmurówce z czerwonej cegły. W trzonie kapliczki znajdują się dwie duże, naprzeciwlegle nisze o półkolistych łukach. Wnęki kapliczki pomalowane są na biało. Na ścianie jednej z nich wisi niewielki krzyż i obrazek z wizerunkiem Matki Boskiej, z drugiej zaś strony wisi duży drewniany krzyż przedstawiający postać ukrzyżowanego Jezusa.

 

» Galeria zdjęć

Waldemar Mańkowski

Nazywam się Waldemar Mańkowski, a to jest nieoficjalny serwis miasta Orneta, który stworzyłem w czerwcu 2000 roku i prowadzę go, będąc prawdziwym entuzjastą oraz dumnym mieszkańcem tego urokliwego miasta. Jeśli jesteście ciekawi historii i teraźniejszości Ornety, to jesteście we właściwym miejscu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
error: Treść bloga jest chroniona !!
Otwóż czat
1
Witaj ... w czym mogę Ci pomóc ? :)
Witaj .... w czym mogę Ci pomóc ?