PodcastNewsy

Podcast Orneta – miasto smoka – zwiastun

Podcast, wprawdzie słowo to wkradło się do naszego języka kilka lat temu i zdobyło całkiem sporą popularność, to… wciąż nie musi być znane każdemu. W tym poście postaram się więc wyjaśnić, czym jest podcast, w jaki sposób można zacząć słuchać podcastów i dlaczego warto zainteresować się tym medium. Jednocześnie chciałbym zaprosić Was do słuchania podcastu Orneta – miasto smoka, którego jestem twórcą 😀

Podcast mojego autorstwa o nazwie Orneta – miasto smoka, można posłuchać na platformie Anchor (od Spotify). Jest to jak sama nazwa wskazuje podcast o Ornecie, w którym będę opowiadał zarówno sam, jak również razem z zaproszonymi gośćmi o naszym mieście i jego okolicach.

Obecnie można posłuchać zwiastuna podcastu, w którym to opowiadam o czym można będzie posłuchać w kolejnych odcinkach – zapraszam serdecznie do słuchania i komentowania 🙂

 

Podcast Orneta – miasto smoka: https://anchor.fm/orneta-miasto-smoka

 

Co to jest podcast – definicja

Podcast to forma internetowej publikacji dźwiękowej lub filmowej, rozprowadzanej z zastosowaniem technologii RSS. Tak głosi definicja. A przynajmniej jedna z możliwych jej wersji. Inna może bowiem brzmieć tak: podcast jest to seria nagrań audio lub wideo, ukazująca się w postaci regularnych odcinków.

Słuchacz może pobrać pliki z poszczególnymi odcinkami z internetu albo też odbierać je online w formie streamingu. Podcasty można subskrybować, dzięki czemu nowe odcinki automatycznie trafiają do odbiorców.

 

Podcast – co znaczy po polsku ?

Słowo „podcast” wzięło się z połączenia słów iPod oraz broadcast. iPod to odtwarzacz muzyczny produkowany przez firmę Apple, natomiast broadcast to angielskie wyrażenie, które można przetłumaczyć jako „nadawać”. Wyraz ugruntował się w języku polskim w swym anglojęzycznym brzmieniu. Coraz częściej spotykana jest też jednak spolszczona wersja pisowni, czyli „podkast”.

 

Gdzie słuchać podcastów?

Dziś do słuchania podcastów nie potrzeba już specjalnego odtwarzacza muzycznego. Możesz robić to za pomocą aplikacji na telefonie.

Najpopularniejsze aplikacje mobilne do słuchania podcastów na systemie Android:

 

Źródło: https://podcastpro.pl/podcast-co-to/

Waldemar Mańkowski

Nazywam się Waldemar Mańkowski, a to jest nieoficjalny serwis miasta Orneta, który stworzyłem w czerwcu 2000 roku i prowadzę go, będąc prawdziwym entuzjastą oraz dumnym mieszkańcem tego urokliwego miasta. Jeśli jesteście ciekawi historii i teraźniejszości Ornety, to jesteście we właściwym miejscu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
error: Treść bloga jest chroniona !!
Otwóż czat
1
Witaj ... w czym mogę Ci pomóc ? :)
Witaj .... w czym mogę Ci pomóc ?