Rowerowa OrnetaInfrastrukturaNewsy

Odkrywanie rowerowych skarbów Ornety i okolic – na szlaku mostów i przygód

Witajcie miłośnicy rowerów i pięknych widoków! Dziś zabieram Was w podróż pełną historii, natury i ekscytujących rowerowych przygód. Chciałbym się z Wami podzielić niesamowitym odkryciem, które może odmienić nasze spojrzenie na turystykę rowerową w naszym pięknym regionie.

Zainspirowany niezwykłym tekstem autorstwa Łukasza Michalkiewicza, chcę opowiedzieć Wam o spektakularnym szlaku rowerowym, który wije się przez Ornetę i jej okolice oraz okoliczne miejscowości, łącząc historię z nowoczesnością.

Jeśli myślicie, że rowerowe przygody kończą się na popularnych trasach, to czas, abyście przekonali się o istnieniu wyjątkowego szlaku, który odrodzić może dawne mosty kolejowe w roli przepraw dla rowerzystów. Włosi udowodnili, że taka koncepcja może być strzałem w dziesiątkę dla turystyki rowerowej, a my w Ornecie mamy swoje unikalne skarby do odkrycia.

Na terenie naszej ukochanej Ornety i w jej okolicach, znajdują się dwa historyczne mosty, które kiedyś służyły jako część linii kolejowej. To prawdziwe dziedzictwo, które teraz może przenieść się w nowoczesne realia, tworząc niesamowite szlaki rowerowe. Zachwycające konstrukcje mostów, które były świadkami przeszłości, stanowić teraz mogą główne atrakcje turystyczne dla miłośników dwóch kółek.

Najnowsza wiadomość to dokończenie asfaltowego szlaku po dawnej linii kolejowej ze Szczytna do Biskupca. Ale to nie koniec naszych marzeń! Marzymy o przedłużeniu tego szlaku do Jezioran i Lidzbarka Warmińskiego, aby połączyć go z Green Velo, niesamowitą trasą, która przyciąga podróżników z całego świata. Czy możecie sobie wyobrazić lepszą drogę do odkrywania malowniczych zakątków Warmii?

A teraz wyobraźcie sobie, że możecie kontynuować tę niesamowitą podróż rowerem, przekraczając magiczne mosty, które zachwycają swoją historią i architekturą. To nie tylko podróż fizyczna, ale także podróż w czasie, gdy pociągi przemierzały te same trasy. Kto wie, może niebawem będziemy świadkami odrodzenia rowerowego podróżowania po tych dawnych liniach kolejowych.

Chciałbym Was zachęcić do wsparcia rozwoju turystyki rowerowej w naszym regionie. To my, pasjonaci dwóch kółek, mamy moc wpływu na to, jakie trasy zostaną wytyczone i jak nasza okolica będzie się rozwijać. Może warto dołożyć swoją cegiełkę, aby przyszłe pokolenia mogły cieszyć się nie tylko pięknymi widokami, ale także bogatą historią, którą nasze mosty i szlaki kryją.

Podsumowując, niech nasza miłość do rowerów, natury i historii prowadzi nas po tych niezwykłych szlakach. Czas, abyśmy stali się częścią tego niesamowitego ruchu rowerowego, który ożywi dawne mosty i przywrócił im nowe życie. Dajmy się ponieść wiatrowi we włosach, widokom pełnym magii i przygodom, które tylko rowerowa Orneta może nam dostarczyć.

Zapraszam Was wszystkich do wzięcia udziału w tej rowerowej podróży, która zapewne zapisze się w Waszych sercach na zawsze. Dzielcie się swoimi wrażeniami, inspirujcie innych do dołączenia do tego pięknego ruchu, a przede wszystkim cieszcie się każdym kilometrem spędzonym na naszych malowniczych trasach rowerowych.

Razem możemy uczynić Ornetę i okolice prawdziwym rajem dla miłośników rowerów. Dlatego do dzieła, kochani rowerzyści, czas na odkrywanie naszych rowerowych skarbów!

Do zobaczenia na szlaku! 😀

 

Galeria zdjęć

 

Jeden z mostów na zlikwidowanej linii kolejowej po której dziś przebiega szlak rowerowy Alpe Adria. Autor filmu: Łukasz Michalkiewicz
 

 

Zdjęcia orneckich mostów dzięki uprzejmości Pana Jana Kołkowskiego

Waldemar Mańkowski

Nazywam się Waldemar Mańkowski, a to jest nieoficjalny serwis miasta Orneta, który stworzyłem w czerwcu 2000 roku i prowadzę go, będąc prawdziwym entuzjastą oraz dumnym mieszkańcem tego urokliwego miasta. Jeśli jesteście ciekawi historii i teraźniejszości Ornety, to jesteście we właściwym miejscu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
error: Treść bloga jest chroniona !!
Otwóż czat
1
Witaj ... w czym mogę Ci pomóc ? :)
Witaj .... w czym mogę Ci pomóc ?