Lekkoatletyczny sezon 2026 oficjalnie rozpoczęty

NewsySport

Lekkoatleci LUKS Orneta wrócili na bieżnię. Tradycyjnie, 3 maja w Olsztynie odbył się Mityng Otwarcia Sezonu WMZLA. W rywalizacji wzięło udział ponad 400 zawodników, a nasze miasto reprezentował sprawdzony duet: Wiktoria Rutkowska i Dawid Rumiński.

Olsztyn przywitał nas słońcem i… mocnym wiatrem. Pierwsze starty traktujemy jako solidne przetarcie przed kluczową częścią sezonu.

 

Wyniki naszych reprezentantów:

Wiktoria RUTKOWSKA

  • 100m: 12,24 sek (+2,7) – 1. MIEJSCE! (szkoda braku finałów, byłaby szansa na jeszcze lepszy czas).,
  • 300m: 44,84 sek – 6. miejsce.

P.S. Mamy deklarację: to pierwsza i ostatnia „trzystka” Wiktorii w tym sezonie!

 

Dawid RUMIŃSKI

  • 100m: 11,41 sek (+2,0) – 5. miejsce. Solidny wynik, choć niedosyt pozostawia brak drugiego biegu, który pozwoliłby skorygować błędy techniczne.

 

Co dalej?

„Zdejmujemy zimówki”, zakładamy startówki i budzimy się do pełnej, letniej aktywności. Forma rośnie, a my liczymy na szybkie bieganie w kolejnych startach!

 

Trzymajcie kciuki za naszych zawodników! 

 

Źródło (zdjęcie): Redakcja / LUKS Orneta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *