Ściana wiatru w Szczytnie: Nasi lekkoatleci walczą z naturą !

NewsySport

Zamiast walki o „życiówki” – twarda szkoła charakteru. Tak w skrócie można podsumować start zawodników LUKS Orneta na Mityngu Klasy I w Szczytnie (9 maja).

13 stopni Celsjusza, porywisty wiatr w twarz (nawet do 7 m/s!) oraz problemy techniczne aparatury pomiarowej – to nie były warunki do bicia rekordów. Mimo to nasi reprezentanci pokazali klasę, wyciągając z tego startu maksimum w ramach „mocnego treningu”.

 

Wyniki mimo wszystko:

Wiktoria RUTKOWSKA – 1. miejsce (100m) 

  • Eliminacje: 13,06 sek (wiatr -3,4),
  • Finał: 12,91 sek (prawdopodobnie jeszcze silniejszy wiatr w twarz).

 

Dawid RUMIŃSKI – 3. MIEJSCE (100m)

  • Eliminacje: 12,11 sek (błąd pomiaru wiatru),
  • Finał: 11,27 sek (przy potężnym wietrze -3,5).

 

Wnioski i dalsze plany

Ciężkie warunki to cenna lekcja. Każdy start uczy pokory i techniki, która zaprocentuje, gdy pogoda wreszcie dopisze. Teraz czas na regenerację i ostatnie szlify przed jednym z najważniejszych startów w tej części sezonu.

Kolejny przystanek: Akademickie Mistrzostwa Polski w Lublinie (22-24 maja)!

 

Źródło (zdjęcie): Redakcja / LUKS Orneta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *