luks orneta

NewsySport

AMP w Lublinie: Lekkoatleci LUKS Orneta walczyli z rywalami i kontuzjami

Wyjątkowo trudne warunki postawiły przed zawodnikami LUKS Orneta tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski w Lublinie (22-24 maja 2026). Był to jednocześnie ostatni występ naszych lekkoatletów na arenie krajowej w barwach Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Mimo poważnych problemów zdrowotnych, orneccy sportowcy pokazali ogromny charakter i zostawili na stadionie serce.

Read More
NewsySport

Lekkoatletyczny sezon 2026 oficjalnie rozpoczęty

Lekkoatleci LUKS Orneta wrócili na bieżnię. Tradycyjnie, 3 maja w Olsztynie odbył się Mityng Otwarcia Sezonu WMZLA. W rywalizacji wzięło udział ponad 400 zawodników, a nasze miasto reprezentował sprawdzony duet: Wiktoria Rutkowska i Dawid Rumiński.

Read More