Zabytkowe organy w Ornecie przejdą kolejny remont. Urząd Miasta dofinansuje prace

Wieści z RatuszaNewsy

3 czerwca 2026 roku Burmistrz Ornety Katarzyna Lasocka podpisała umowę z Proboszczem Parafii pw. św. Jana Chrzciciela na realizację kolejnego etapu renowacji zabytkowych organów.

To już V etap prac konserwatorskich przy tym wyjątkowym instrumencie. Bieżące zadanie obejmuje renowację zespołu brzmienia (część II), w tym kluczową naprawę i malowanie piszczałek prospektowych.

 

Montaż finansowy inwestycji:

  • Całkowita wartość zadania: 25 000 zł,
  • Dotacja z budżetu Gminy Orneta: 20 000 zł.

Wsparcie renowacji lokalnych zabytków to stały element działań orneckiego samorządu. Dzięki dotacji cenny, historyczny instrument nie tylko odzyska dawne walory estetyczne, ale przede wszystkim zostanie zabezpieczony i zachowany dla przyszłych pokoleń.

Urzędnicy dziękują parafii za dobrą współpracę i życzą sprawnego przebiegu zaplanowanych prac budowlano – konserwatorskich.

 

 

 

Źródło (zdjęcia): Redakcja / ORNETA – oficjalne konto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *