Kościół pod wezwaniem Św. Katarzyny (Henrykowo)

Gotycki kościół  pod wezwaniem Św. Katarzyny w Henrykowie pochodzi z końca XIV wieku, był wielokrotnie remontowany. Wieżę kościoła dobudowano w 1715 roku. W niedługim czasie do wieży i na wschodniej fasadzie dodano przyczółki schodkowe. Płaski strop oraz ściany zdobią malowidła według projektu J. Strungego.

Główny barokowy ołtarz pochodzi z 1800 roku, wypełnia go obraz św. Katarzyny z 1682 roku. Ołtarze boczne pochodzą z okresu późnorenesansowego z 1639 roku, znajdują się na nich obrazy św. Anny oraz św. Marii Magdaleny. Organy kościelne oraz kazalnica pochodzą z połowy XVIII wieku.

Obok kościoła znajduje się późnobarokowa plebania z `1787 roku. W centrum wsi znajduje się kapliczka pochodząca z XVIII wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Burmistrz Ornety zwraca się z gorącym apelem i zaprasza pielęgniarki posiadające uprawnienia do wykonywania szczepień do pracy w Masowym Punkcie Szczepień tworzonym w Ornecie
Apel Burmistrza Ornety do pielęgniarek

Burmistrz Ornety zwraca się z gorącym apelem i zaprasza pielęgniarki posiadające uprawnienia do wykonywania szczepień do pracy w Masowym Punkcie...

Zamknij