KulturaNewsy

Orneta jednym z wyjątkowych miast w Polsce

We wczorajszym wydaniu programu Pytanie na Śniadanie w TVP2 o godzinie 08:43 prowadzący program oraz zaproszeni goście Pani Dorota Bronikowska (podróżniczka i blogerka) oraz Pan Tomasz Bednarek (aktor i prowadzący program – Zakochaj się w Polsce) wśród innych wyjątkowych miejsc i miast w Polsce wyróżnili także Ornetę.

Pani Dorota Bronikowska powiedziała, że przez mieszkańców Warmii i Mazur miasto Orneta nazywana jest Kazimierzem nad Wisłą (takim Warmińskim). Zachwyciła się malowniczym położeniem miasta i została tutaj przez kolejne dwa dni, zwiedzając miasto i jego okolicę. Zachwycała się lasami wokół miasta oraz bunkrami ukrytymi w tych lasach (Trójkąt Lidzbarski) jadąc trasą rowerową z Ornety do Lidzbarka Warmińskiego.

Natomiast przez prowadzącą program Panią Małgorzatę Tomaszewską, Orneta nazwana została Małą Szwajcarią ze względu na piękne i wypielęgnowane krowy.

Bardzo jest mi miło jako osobie prowadzącej stronę o naszej Ornecie, że miasto i jego okolica podbija serce odwiedzających naszą okolicę. Zapraszamy ponownie 🙂

 

Poniżej link do programu Pytanie na Śniadanie (21 września 2023 roku):
https://pytanienasniadanie.tvp.pl/72873290/wyjatkowe-miejsca-w-polsce-ktore-warto-odwiedzic?fbclid=IwAR25TYEQo5HcAwjCtmeDZibH0Zk452ojMv2hUDDcArZgjWLR5-6pRdMzJk8 – o Ornecie jest mowa w filmie od 5 minuty 17 sekund.

 

Waldemar Mańkowski

Nazywam się Waldemar Mańkowski, a to jest nieoficjalny serwis miasta Orneta, który stworzyłem w czerwcu 2000 roku i prowadzę go, będąc prawdziwym entuzjastą oraz dumnym mieszkańcem tego urokliwego miasta. Jeśli jesteście ciekawi historii i teraźniejszości Ornety, to jesteście we właściwym miejscu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
error: Treść bloga jest chroniona !!
Otwóż czat
1
Witaj ... w czym mogę Ci pomóc ? :)
Witaj .... w czym mogę Ci pomóc ?