Znani i mniej znani

Orneta posiada już kilkudziesięciu honorowych obywateli miasta oraz osób, które obecnie jeszcze nie są aż tak znane, ale swoją działalnością wprawiają, że odwiedzający nas nie tylko turyści, mogą poznać miasto Orneta, jego historię, zabytki oraz wydarzenia związane z Ornetą jeszcze przed przyjazdem. Ten dział powstał, aby przedstawić sylwetki osób, które miały i mają swój wkład w rozwój naszego miasta.

Znani i mniej znani

Janina Racinowa

Zawodowo związana ze szkolnictwem, nauczycielka i dyrektorka Liceum Ogólnokształcącego w Ornecie; w czasie pracy zawodowej, jak i na emeryturze pełniła liczne funkcje społeczne. Odznaczona między innymi Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Read More
Znani i mniej znani

Franciszek Chruściel

Franciszek Chruściel urodził się 25 sierpnia 1930 r. w Gwizdowie na Podlasiu. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej we wsi Biedaczów. Zawodową oraz ogólnokształcącą szkołę średnią ukończył podczas II wojny światowej na kompletach tajnego nauczania. Egzaminy składał w Żołyni koło Łańcuta i w Krakowie. W 1951 r. podjął studia polonistyczne na Uniwersytecie Warszawskim.

Read More

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
error: Treść bloga jest chroniona !!
Otwóż czat
1
Witaj ... w czym mogę Ci pomóc ? :)
Witaj .... w czym mogę Ci pomóc ?