KulturaNewsy

Dni Ornety 2023

Tegoroczne Dni Ornety odbędą się w dniach 16 – 18 czerwca 2023 roku. Orneta jako miasto – civitas została określona dopiero w dokumencie z 26 marca 1313 roku i tę datę należy traktować jako prawdziwy początek miasta.

W tym roku obchodzimy również Jubileusz 710-lecia nadania praw miejskich Ornecie! Dni Ornety w tym roku będą połączone również z XIV Festiwalem Miast Cittaslow w Ornecie. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do obchodów święta miasta.

Ciekawe wydarzenia kulturalno – sportowe jak i muzyka na żywo to nieodłączny element wspólnego świętowania. Niebawem artystyczne odsłony. Obserwujcie oficjalne profile społecznościowe: Orneta – oficjalne konto (facebook) oraz orneta_official_site (Instagram).

Dni Ornety 2023 (oficjalny plakat)
Dni Ornety 2023 (oficjalny plakat)

Waldemar Mańkowski

Nazywam się Waldemar Mańkowski, a to jest nieoficjalny serwis miasta Orneta, który stworzyłem w czerwcu 2000 roku i prowadzę go, będąc prawdziwym entuzjastą oraz dumnym mieszkańcem tego urokliwego miasta. Jeśli jesteście ciekawi historii i teraźniejszości Ornety, to jesteście we właściwym miejscu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
error: Treść bloga jest chroniona !!
Otwóż czat
1
Witaj ... w czym mogę Ci pomóc ? :)
Witaj .... w czym mogę Ci pomóc ?