KulturaNewsy

Warmińskie Spotkania z Kulturą 2023

W dniu 9 września 2023 roku na placu przy Centrum Kultury i Bibliotece Miejskiej w Ornecie odbędzie się wydarzenie o nazwie „Warmińskie Spotkania z Kulturą, podczas którego odbędzie się Festiwal Warmińskich Tradycji.

Będziemy mogli zapoznać się z prezentacją stoisk lokalnych twórców, wsi, sołectw, kół gospodyń wiejskich itd. Będą zaprezentowane lokalne produkty turystyczne, lokalne potrawy, napitki, czy rękodzieła.

Podczas Festiwalu odbędą się 3 konkursy:

  • Konkurs Kulinarny na Potrawę Warmińską,
  • Konkurs na Najładniejsze Stoisko Wystawiennicze 2023,
  • Konkurs na Najładniejszy Wieniec Warmińskiego Spotkania z Kulturą.

Już dziś zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursach. Nagrodzone zostaną 3 pierwsze miejsca w każdym ww. konkursie, jak i zostaną przyznane nagrody rzeczowe jak i pieniężne za udział.

W ramach wydarzenia zostaną również przeprowadzone 2 warsztaty plenerowe, których tematyka będzie związana z rękodziełem. Warsztaty będą odbywały się w trakcie wydarzenia, a prace, które w czasie nich powstaną będą wyeksponowane w formie wystawy.

Warsztaty „Sznurkiem plecione” będą miały na celu zapoznanie z podstawowymi splotami makramowymi oraz związku nici lnianych z Ornetą.

Natomiast Warsztaty „Od owieczki do kuleczki” będą miały na celu przybliżenie lokalnych tradycji związanych z techniką filcowania na mokro.

„Warmińskie Spotkania z Kulturą” rozpoczniemy mszą świętą polową, gdzie następnie odbędzie się ceremonia dożynkowa. Później na scenie odbędą się wystąpienia zaproszonych gości, jak i uhonorowanie zasłużonych rolników.

Oczywiście następnie nastąpi rozstrzygnięcie ww. konkursów, a zaraz po rozpoczniemy Festyn Warmiński na którym zagrają nasi lokalni artyści.

Podczas wydarzenia nie mogłoby zabraknąć części koncertowej!

Na scenie wystąpią takie zespoły jak:

  • Czesław Band,
  • 4EVER,
  • VAN DAVI,
  • JUSTYNA & KRIS,
  • VERDIS.

Na zakończenie imprezy oczywiście zabawa taneczna przy muzyce mechanicznej!

Nie może Was zabraknąć!

Już dziś zapraszam Was w swoim, jak również w imieniu organizatorów, czyli Orneta – oficjalne konto oraz Centrum Kultury i Biblioteka Miejska na to wydarzenie!

 

Źródło: Wydarzenie – Warmińskie Spotkania z Kulturą 2023

Waldemar Mańkowski

Nazywam się Waldemar Mańkowski, a to jest nieoficjalny serwis miasta Orneta, który stworzyłem w czerwcu 2000 roku i prowadzę go, będąc prawdziwym entuzjastą oraz dumnym mieszkańcem tego urokliwego miasta. Jeśli jesteście ciekawi historii i teraźniejszości Ornety, to jesteście we właściwym miejscu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Otwóż czat
1
Witaj ... w czym mogę Ci pomóc ? :)
Witaj .... w czym mogę Ci pomóc ?