Newsy

105 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę – 11 listopada 2023 roku

Dzień 11 listopada 2023 roku to szczególna data dla Polski, gdyż obchodzimy 105 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W tym wyjątkowym dniu, mieszkańcy Ornety będą mieli okazję uczcić to ważne wydarzenie poprzez szereg uroczystości.

Już o godzinie 9:30, na placu przy Ratuszu Miejskim w Ornecie, rozpocznie się ceremonia podniesienia Flagi Państwowej. To symboliczne wydarzenie otworzy cykl obchodów, podkreślając dumną historię Polski i jej walkę o wolność.

Msza Święta, odprawiona o godzinie 10:00 w kościele św. Jana Chrzciciela, stanie się miejscem refleksji i modlitwy za Ojczyznę. Po zakończeniu mszy, o godzinie 11:00, planowany jest przemarsz mieszkańców, który zakończy się na cmentarzu miejskim w Ornecie. Tam, przy Grobie Nieznanego Żołnierza, zostaną złożone kwiaty, a uczestnicy będą mieli okazję wyrazić szacunek dla tych, którzy poświęcili swoje życie w obronie Polski (dla tych, którzy nie będą w stanie uczestniczyć w marszu pieszo, przy Sali Sesyjnej Ratusza Miejskiego w Ornecie będzie dostępny autokar ułatwiający udział w uroczystościach).

Natomiast wieczorem, około godziny 18:30, w kościele św. Jana Chrzciciela, odbędzie się koncert Laureatów Festiwalu Piosenki Patriotycznej, zorganizowanego przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ornecie. Wyjątkowe wykonania artystów wprowadzą uczestników w atmosferę patriotyzmu, a po koncercie przy starej plebanii będzie można skosztować tradycyjnej grochówki, co stanowi doskonałą okazję do integracji społeczności lokalnej i dzielenia się radością z tego wyjątkowego dnia.

Razem, mieszkańcy Ornety będą celebrować 105 lat niepodległości Polski, pielęgnując pamięć o bohaterskich czynach poprzednich pokoleń i budując wspólną przyszłość pełną dumy i szacunku dla wartości narodowych.

Link do wydarzenia: Święto Niepodległości w Ornecie

Waldemar Mańkowski

Nazywam się Waldemar Mańkowski, a to jest nieoficjalny serwis miasta Orneta, który stworzyłem w czerwcu 2000 roku i prowadzę go, będąc prawdziwym entuzjastą oraz dumnym mieszkańcem tego urokliwego miasta. Jeśli jesteście ciekawi historii i teraźniejszości Ornety, to jesteście we właściwym miejscu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
error: Treść bloga jest chroniona !!
Otwóż czat
1
Witaj ... w czym mogę Ci pomóc ? :)
Witaj .... w czym mogę Ci pomóc ?