Newsy

Dąb runął na Kaplicę Jerozolimską

W niedzielę 19 czerwca 2022 roku około godziny 22:00 podczas burzy i silnego wiatru została uszkodzona znajdująca się przy ulicy Elbląskiej zabytkowa Kaplica Jerozolimska w Ornecie. Przewrócił się na nią stary rosnący obok dąb. Uszkodzony został cały dach i częściowo szczyty ścian w okolicy dachu oraz zerwana została pobliska linia energetyczna.

Po niedługim czasie od zgłoszenia na miejsce przybyła policja, straż pożarna oraz proboszcz parafii rzymskokatolickiej. Po oględzinach rozpoczęły się prace porządkowe w celu usunięcia leżącego na kaplicy drzewa, które trwały do wczesnych godzin porannych.

Następnego dnia, w poniedziałek 20 czerwca 2022 roku około godzin południowych przybył na miejsce dźwig umożliwiający zdjęcie pozostałej jeszcze na kaplicy dużej części starego dębu, ale niestety nie udało się jak dotąd usunąć pozostałości drzewa, gdyż najprawdopodobniej dźwig okazał się za mały. Jakie są dokładne straty, również wewnątrz kaplicy, można będzie ocenić dopiero po usunięciu zalegającego konaru drzewa, co umożliwi wejście do środka kaplicy.

 

Galeria zdjęć

Waldemar Mańkowski

Nazywam się Waldemar Mańkowski, a to jest nieoficjalny serwis miasta Orneta, który stworzyłem w czerwcu 2000 roku i prowadzę go, będąc prawdziwym entuzjastą oraz dumnym mieszkańcem tego urokliwego miasta. Jeśli jesteście ciekawi historii i teraźniejszości Ornety, to jesteście we właściwym miejscu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
error: Treść bloga jest chroniona !!
Otwóż czat
1
Witaj ... w czym mogę Ci pomóc ? :)
Witaj .... w czym mogę Ci pomóc ?